X
Bli medlem
Till toppen

Östermalmsnytt: Skateboardramper

24 september, 2016 av Ants Neo

Diskussion pågår igen om skateboardramper för Gärdet och Norra Djurgårdsstaden enligt Östermalms Stadsdelsnämnd.

Vi är dock osäkra på om de menar skateboardramper eller skateboardparker och vad det gäller rampen i Hjorthagen, så är den oåkbar och aldrig öppen för åkning pga klagande i bostadshuset intill. Ett medborgarförslag har i alla fall tagit upp frågan på nytt efter föreningens medborgarförslag nu två år sedan, se Östermalmsnytt här. Vi söker nu ansvariga för att diskutera detta tillsammans med föreningens 160 medlemmar i ormrådet. Genom att du blirmedlem.subsurfers.se kan vi påverka starkare och snabbare!

160924-o%cc%88stermalmsnytt-skatepark

Notis i Östermalmsnytt 2017-09-24.

 

  • Bli medlem nu!